CURS FINALIZAT! Endodonție modernă în practica de zi cu zi

Dr.Peter Kiefner(Stuttgart)

Sibiu, 24-25 Iulie 2020 Curs in limba romana

CV - Dr. Peter Kiefner M.Sc.

 

 

Filmul de prezentare


TEMATICA CURS

1. Diagnosticul endodontic corect
- Patologia Endodontica
- Alcatuirea planului de tratament endodontic
- Imagistica Endodontica 2D si 3D

2.Tratamentul endodontic
- Accesul pulpar
- Utilizarea US in crearea accesului
- SHAPING
- Cleaning
-Lungimea de lucru
-Glide path
-Irigația spațiului endodontic
-Iriganți
-Reguli și principii
-Metode de activare
-Medicația intermediară
-Instrumentarea mecanica rotativa
-Apical gauging
-Watch winding

3.Obturarea tridimensionala a sistemului endodontic
- tehnica de condensare verticala la cald
- varianta clasica – Schilder
- tehnica "Continuous wave"

4.Retratamentul endododontic nechirurgical
-tratamentul primar - criterii de succes-rata de succes
-esecul tratamentului primar-cauze, patologia,
-anatomia endodontica -canalul suplimentar, canalul obstruat
-cauze iatrogene-fragmente de instrumente, perforatii, dcr-uri
-factori de decizie in tratamentul de revizie ortogradaDSC_0028
-aparatura si instrumentarul necesar
-tehnici de localizare a canalelor suplimentare
-tehnici de eliminarea a instrumentelor fracturate
-tehnici de acoperire a perforatiilor radiculare

HANDS-ON – Lucrari practice pe dinti extrasi (instrumentarea si obturarea canalelor, retratamentul endodontic ortograd)

TAXA DE CURS: 300 Euro, TVA inclus
Important:Taxa de curs nu include serviciile de cazare si masa! Cursantii pot opta pentru cazare la tarife negociate, prin organizatori, contra cost.

Pachetele se achita la:
HIPOCRATE HEALTH EDUCATION RESOURCES
CIF RO32297024
IBAN: RO42BREL0002000768720100 deschis la Libra Bank.

Înainte de efectuarea plății rugăm cursanții să se înregistreze prin intermediul site-ului nostru sau telefonic la numarul, 0752-06.28.98 zilnic intre orele 10-12 si 15-17

Conditii de rambursare a taxei:
Taxa oricarui curs se ramburseaza in urma solicitarii facute de cursant:
1. cu cel putin 30 de zile inainte de curs;
2. sau oricind inainte de curs, daca exista un inlocuitor pe care il aduce cursantul care doreste sa renunte la curs
Hipocrate Health Education Resources nu raspunde pentru pierderile financiare(bilete de avion, rezervare hotel, avansuri de orice alt fel) suferite de cei inscrisi, pierderi datorate anularii cursurilor din motiv neocupare a locurilor.
Aceste conditii se considera a fi acceptate de catre oricare platitor al taxei de curs!

LOCATIE: Hotel Golden Tulip Ana Towe (4 stele), Sibiu

LocatieStrada Școala de Înot 2, Sibiu
Webwww.ana-tower-sibiu.goldentulip.com/ro

Vineri 24.07.2020
Grupa 1 teorie in data de 24.07.2020 intre orele 08:00 - 15:00, partea practica intre orele 15:30 - 18:30.

Sâmbătă 25.07.2020
Grupa 2 teorie in data de 25.07.2020 intre orele 08:00 - 15:00, partea practica intre orele 15:30 - 18:30.

Endodontie de la A la Z- in practica de zi cu zi

CURSUL SE VA DESFASURA IN PERIOADA 24-25.07.2020, Sibiu

Pentru a respecta toate normele de prevenire a infectarii cu noul coronavirus, ni s-a impus repartizarea cursantilor, astfel incat sa nu depasim numarul de 20 de persoane care vor participa deodata la curs.
Din acest motiv,va informam ca am fost nevoiti sa reorganizam si sa comasam toata tematica de curs intr-o singura zi,astfel incit sa avem posibilitatea de a face cursul pt. ambele grupe de cursanti.

Multumim pentru intelegere si va asteptam cu drag!

Grupa I
1 AXINTE VICTOR
2 PLETERIU ANGELA MARIA
3 PUSCASU VIRGINIA
4 BOBOICIOV IANI RAFAEL
5 GRUIESCU DIANA
6 LOW ROXANA LIDIA
7 OCOS SANDA
8 RACATEAN RADU
9 SZEKERES BALINT
10 BADEA MAGDALENA
11 ERVIN MARINESCU
12 SAITOS ANABELA
13 TOTH FERENCZ
14 COSTEA MIHAELA
15 NEAMTU TEODORA CRISTINA
16 JURAVLEA FELICIA
17 PATRASCU ANAMARIA ROZALIA
18 DURCAU LIGIA
19 PETRISOR ANDREI TEODOR
Grupa II
1 TUDIRANCEA ROXANA MARIA
2 MORAR IULIU MIHAI
3 CIOBANU MIHAELA
4 RATEA IONELA LUIZA
5 KIRALY TIMEA
6 RADU COSMIN
7 MRAZEC ALEXANDRU EUGEN
8 BOTNAR VIKTOR
9 NICU ALEXANDRA ANTONIA
10 MOJSE MARIUS
11 BOGDAN GRIGORE RADU
12 CRETU ANA
13 ARMAND DRAGON
14 STAICU ALICE MARIA
15 MARICA SIMONA GEORGIANA
16 LUPU ALEXANDRA FLORINA
17 CANTA LAURA
18 PETCU MONICA
19 MIHUT ANTONIE

Comments are closed.